ADNAN YEŞİLTAŞ,

İstanbul Emlak Odası Başkanlığına aday.

Böyle zamanlarda insanlar fikirlerini samimiyetle paylaşmalı. Sırf tanıdığınız için değil gönlünüzden geçeni aklınızla desteklemelisiniz. O zaman devreye en önemli değer giriyor. LİYAKAT.

Eğer bir dostunuzu sırf tanıdığınız için bir yerde desteklerseniz ona kötülük yapmış olursunuz mutlaka aday olduğu yerde taşınması gereken vasıflara sahip olması gerekir. Bence ölçü şudur:

Talip olduğu yer/konu/konum için emek vermiş, konusunda bilgisine danışılan kişi olmuş, hak kavramında adaletli davranma yetisi ve talip olduğu yeri gelecekte daha iyi bir konuma taşıma vizyonuna sahip olmak.

Adnan Abi, bence Beşiktaş Semtinin emin adam sınıfındandır. Dükkanı 30 yılın üzerinde bu semttedir. Telefonu her zaman 2.çalışında açılır. İşinde değerleri vardır. Aile ve öğrenci dostudur. Bir yeri satmak veya kiralamak için rastgele iş yapmaz. Gerektiğinde mal sahibine anahtarını geri verir o işi yapmaz, gerektiğinde kiracısına ev sahibi olur. Hakkı bilir, tanır onun ölçüsüne riayet eder. Çok Anadolu’dan gelmiş çocuğun, ailenin Beşiktaş’ta dostu olmuştur. Çok gence iyiliğini kimse bilmez. Çayı içilir, kahvesinin hatırına inanılır.
İyi bir aile babasıdır.

Mesleki körlüklere karşı duyarlıdır. Emlakçılığın vasıflı bir meslek sınıfında görülmesi için mesleki örgütlenme çalışmalarına 30 yılını vermiştir. Meslek Kanunu için kapı-kapı, satır-satır emeği vardır. Emlak için bir bilen kişi kişi arandığında mahkemelerin ve TV’lerin bilinen yüzlerindendir.

Gönül adamıdır. Şiire ve söze dolayısı ile yaşama aşıktır. Ben emlakçı değilim, bu seçimde bir oyum yok ama bin oyum olsaydı binini de gönül rahatlığı ile Dürüst ve İlkeli bir insan olan Adnan Yeşiltaş’a verirdim.

Bu yazıyı okuyan, İstanbul Emlak Odası seçimlerinde oy kullanacak dostlarıma gönlümden geçenleri ve gönlümü aktardım.

Dostlarım bilirler ki; kimseye kolay kolay bunları yazmam ama mesleğine ve hayata değer katma çabasına saygı duyduğum ADNAN YEŞİLTAŞ’a destek verin diyorum.

Kendisi bu yazıyı yazdığımı bile şimdi görecek, daha kendisini hayırlı olsun diye bile aramadım. Baştan düşüncem bilinsin istedim.

Hasan Anıl Cansızoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir