Oda eski başkanı, Sabri Ateş bey, görevde olduğu bir sırada, Adnan Yeşiltaşı, tebrik ediyor ve diiyor ki, ” Oda olarak hiç düşünemediğimiz, KANUNUMU istiyorum, kampanyanız profesyonel bir piar şirketine binlerce lira verilse bu kadar etkili ve özgün bir SLOGAN ve eylem olamazdı diyor. Bu eyleminden dolayı seni kutluyorum” diyor yukarıdaki yazısında.

Geri kalmış toplumların geri kalma sebepleri, işin başına işi bileni getirmezler, hemşerisini getirirler, kendisi gibi düşüneni getirirler, adamını getirirler kısacası liyakata değil ahpap çavuş ilişkisine önem verirler, anlayacağınız duygusal davranırlar, yalakalık yaparlar onun içinde işleri hep sarpa sarar hep geri kalırlar,
Toplum olarak iki yakaları bir araya gelmez. Başları da dertten, beladan hiç bir zaman kurtulmazlar…

Ama uygar ve gelişmiş milletlere baktığımızda, orada hemşericilik, arkadaşlık, ahpap çavuş ilişkileri değil, liyakat ön plandadır. Yani işin adamını işin başına getirirler, kendi adamını değil…! Öyle oluncada işleri tıkır tıkır yolunda yürür hiç bir sorunda yaşamazlar, bir sorun olduğunda ise işin ehli yöneticiler sorun çözecek kabiliyette yöneticiler olduğu için hiç bir zaman başları derde girmez, refah içinde hayatlarını sürdürürler.

Bu anlayış, emlak sektörü içinde geçerli bir anlayıştır. 20 yıldır çözüm üretilmemiş sorunlarınız ve yanlış giden bir şeyiniz varsa ve 20 yıl sonra karşınıza Adnan YEŞİLTAŞ gibi bir Aday çıkıyor bakın arkadaşlar ben 10 yıldan beri bu sorunları farkındayım ve bu sorunları kendi kişisel çabalarımla dile getirmeye ve çömeye çalışıyorum ama yetkisizlikten fazla yol alamadım, yetki verin, oy verin beni Oda başkanı yapın Türkiye’de ki Tüm odaları, dernekleri, federasyonları, arkama alır emlak sektörünün tüm sorunlarını çözeceğim ve emlakçılığı saygın bir meslek yapacağım diyorsa

Siz hala o ilkel anlayışla hareket ediyorsanız, pes be arkadaş, pes yani. Aşkolsun, aşkolsun artık bırakın bu ahpap çavuş ilişkilerini, bırakın bu ilkel yaklaşımları, bırakın kabile anlayışını da biraz sağduyulu, biraz uygar milletler gibi düşünme ve hareket etme zamanı gelmedi mi? Bırakın ilkel homojenliği, aklınızı kullanma zamanı gelmedi mi?

Aksi halde, Adnan YEŞİLTAŞ, gibi biri 20 yıl sonra karşınıza ya çıkar, ya çıkmaz.!
Şapkanızı önünüze koyun, mesleğin sorunları için oy kullanın, mesleğin itibarı için oy kullanın, geleceğiniz için oy kullanın…!

Aziz Kaçmaz

Emlak Müşaviri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir