Emlakçılık gayri resmi olarak, kimine göre emlak müşaviri, kimine göre emlak komisyoncusu, kimine göreyse tellal olarak tanımlanıyor…!

Ama emlakçı arkadaşlarımızdan bir allahın kulu da çıkıp ODA başkanlarına, yahu kardeşim siz neden bir araya gelip bir kanun metni hazırlayıp meclise göndermiyorsunuz, demiyor.!

Beceremiyecekseniz allah aşkına çekilin bu işi becerebilen donanımlı arkadaşlarımız var, onlar yönetime gelsin demiyor, demediği gibi de hala onların peşine takılıp giden meslek taşlarımı anlamış değilim?

Değerli meslektaşlarım, bakın bizler emlakçılık kanunu çıksın diye beklerken, emlakçıları sömürecek yönetmelik bir yıla kadar devreye girecek ve sertifikanız olsun veya olmasın siz ve tüm çalışanlarınız, yani sekreteriniz, müşteri temsilcisi çalışanlarınızla birlikte işinizi, gücünüzü bırakıp aylarca kursa gideceksiniz. Kişi başı binlerce lira kurs ücreti ödeyecek ve sonrada imtihana tabi tutulacaksınız. Başarılı olabilirseniz, YETERLİLİK BELGESİ alacaksınız ve bu sömürü döngüsü her 5 yılda bir ömür boyu tekrar edecektir. AMAÇ, emlakçının sırtından para kazanmaktır…!!!

Uyanın arkadaşlar uyanın, bu sömürü düzenine HAYIR diyen tek ADAY, Adnan YEŞİLTAŞ’TIR. Yönetimde olmadığı halde yıllardır KANUNUMU İSTİYORUM, Sloganıyla gündem yaratan ve uğraşanda yine Adnan YEŞİLTAŞTIR.

ADNAN YEŞİLTAŞ, İstanbul Emlakçılar Meslek Odasına Aday olarak karşımıza bir şans olarak çıkmıştır. Karşımıza her zaman böyle bir şans çıkmaz…!

Gelin bu şansı iyi değerlendirelim. Adnan YEŞİLTAŞI, Oda Başkanı seçebilirsek, Emlakçılık Kanunumuzda çıkar,
Bizleri sömürmek için kurulmuş ve yakında uygulamaya başlanacak YETERLİLİK standardını da ADNAN YEŞİLTAŞ yerin dibine gömecektir.!

Adnan yeşiltaşın daha bir yığın planı bulunuyor:
1- Emlakçılık kanununu çıkaracak.!

2- Emlakçılar odasının Web sitesini aktif hale getirerek
Kartelleşen website zulmüne, son verecek.!

3- Mütahitler 2.el konutu satamayacak, kiralamayacak

4- Tapu dairelerinde emlakçılar için tam donanımlı ofis oluşturmayı planlıyor

5- Emlakçı, Tapu daireleri ve belediyelerde kimliğini gösterdiğinde müşterisinin gayrimenkulün bilgilerini inceleyebilecek.

6- Odanın gezici araçları, kapıcı, yönetici, büfeci kaçak emlakçılık yapan kim varsa tespit ederek ilgililerle birlikte
suç üstü yaptıracak.

7- Kadastro genel müdürlüğü ile emlakçıların eskiden olduğu gibi yine tapu dairlerinde satış ön işlemlerini yapabilmesi için girişimlerde bulunacak.

8- Odanın anlaşmalı hukuk büroları olacak, emlakçı hukuki sırunlarını sadece bir dosya masrafları karşılığında hıkuk hizmeti alacaklardır.

9- Yönetmelikle getirilmek istenen gerek emlakçı, gerek çalışanına 5 yılda bir zamanını ve parasını almayı amaçlayan yönetmeliğin iptalini sağlayacaktır.

10- istanbulun her iki yakasında birer emlakçılar lokalinin açılması ve emlakçı arkadaşlarımız boş zamanlarında orada bir araya gelmek çay kahvemizi içerken sorunlarımızı konuşabileceğiz, belkide portföy paylaşımına kadar bir çok etkinliklerimiz olacaktır diyor

ADNAN YEŞİLTAŞ bunları diyor, peki diğer adaylar ne diyor???

Arkadaşlar gün mesleğe sahip çıkma günüdür, gün ADNAN YEŞİLTAŞI BAŞKAN YAPMA GÜNÜDÜR.
18 şubatta sandığa her bir arkadaş 4 kişiyle gidecek ve Adnan YEŞİLTAŞI BAŞKAN seçecek ve mesleğine sahip çıkacak….

Bunu tüm meslektaşlarımdan rica ediyorum. Mesleğimize bizler sahip çıkmazsak başkası gelip sahip çıkmaz…
Saygılarımla

 Aziz Kaçmaz

Emlak Müşaviri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir