Saygıdeğer meslektaşlarım, son zamanlarda malsahipleri ve inşaat firmalarında moda olan bir “”emlakçı düşmanlığı”” var. Hemen hergün, çeşitli ilan sitelerinde ilanlarda, “”emlakçılar aramasın”” “”emlakçılara vermiyoruz”” “”biz kendimiz satacağız-kiralayacağız”” kabilinden ifadelere rastlamak mümkün. Ayrıca, birebir görüşmelerde de, malsahipleri emlakçılara tepeden bakma ve sözleşme yapmaktan kaçınma gibi tavırlar içindedirler ve bu durum benim teşhisime göre, giderek yaygınlaşmaktadır.  Ben, yıllardan beri sabrediyorum, ama artık susmuyor ve bu türden ilan verenlere nezaket çerçevesinde veryansın ediyorum. Bu durum artık, daha geniş bir açıdan ele alınmalı; dürüst ve legal emlakçı esnafının haysiyeti ve ekmeğiyle oynanmasına engel olunmalıdır. Bu meyanda; daha önce de size bahsettiğim MARMARA EMLAK MÜŞAVİRLERİ DERNEĞİ Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Adnan Yeşiltaş”a durumu arzettim. Konuyu sizinle de paylaşmak istedim. Derneğimize üye olmanızı tavsiye ve rica ediyorum. Biz, ülkemizde henüz tanımlanmamış bir mesleğin mensupları olmaktan kurtulmak ve bir “”simsarlık kanunu”” ile değil, “”emlakçı esnafının haklarını ve haysiyetini koruyacak bir “”emlakçılık kanunu”” ile yönlendirilecek bir iş kolunun mensupları olmak istiyoruz. Bunun için TBMM”ne bir kanun teklifinin hazırlatılarak sevkedilmesine ve komisyona girmesine önayak olduk. Bizim mücadelemiz, yurt çapında en az 200-250.000 insanın ekmek yediği, vergi ödediği, ülke ekonomisine Nicht zuletzt auch deshalb, weil es sich hierbei um einen Slot book-of-ra-kostenlos.com/deluxe.php aus dem Hause Novoline handelt und das ist ein Name, der verpflichtet. katkıda bulunduğu çok hareketli bir iş dalının, kendine özel bir kanunla disipline edilmesi ve ileri batı ülkelerinde olduğu gibi, saygınlığa kavuşturulmasını temin etmek için 

Bir Avuç İdealist Emlak Firması Tarafından Kurulan ve Giderek Büyümekte Olan MARMARA EMLAK MÜŞAVİRLERİ DERNEĞİ (MAREMDER)

 

cengiz akçakocaadıyla, bu konudaki ümitlerimizi gerçekleştirme yolunda dev adımlar attığımız bu güzel topluluğumuzdan sizi ve çevrenizi de haberdar etmek isterim. Maremder, Beşiktaş-Şair Nedim Cad. No. 64/4 adresinde nüvelenmiş, idealist Başkanımız Adnan Yeşiltaş”ın otuz yıla yakın emek verdiği tüm emlakçı kardeşlerimizi Derneğimize bekliyoruz. Bizlerden haberler almak için telefonla temasa geçebileceğiniz gibi, internette maremder.org adresinde deneğimiz hakkında geniş bilgiler bulabilir, bizzat yazışabilirsiniz.

Selam ve saygılarımla.. 

Cengiz AKÇAKOCA

Marmara Emlak Müşavirleri

Yönetim Kurulu Üyesi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir