yahya uzun

Şimdi ev almanın tam zamanı

İstanbul’da markalı konut projeleri hemen her ilçede yükselirken eylülde yeni projeler görücüye çıkmaya başladı. Kampanyalı satışlar da hızla devam ediyor. “Şimdi ev almanın tam zamanı” mesajı veren şirketler farklı fiyat ve ödeme seçenekleriyle ev sahibi olmak isteyenleri satış ofislerinde bekliyor

Türk halkı, öncelikle ekonominin lokomotifi olan gayrimenkul sektörüne yatırım yapmayı tercih etti. Eylül ayı konut satış rakamları da bunu doğruluyor. Türkiye genelinde konut satışları 2016 Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 17.8 oranında artarak 108 bin 918 oldu. İstanbul’da eylül ayı itibarıyla markalı konut projeleri birbiri ardına satışa çıkmaya başladı. İstanbul’un hemen her ilçesinde hayata geçirilen projeler lansmana özel fiyatlarla yeni ev sahiplerini bekliyor. Lansman fiyatları ise kısa bir süre için geçerli. Firmaların kampanyaları da aralıkta son bulacak.

Markalı konut projeleri ve köprü, metro, havalimanı, hastane ve benzeri kamu yatırımları bölge dinamiklerini ve fiyatı önemli şekilde etkiliyor. Yapımı tamamlanacak mega projelerin bölge fiyatlarını artıracağı açık. Bankaların ve firmaların konutta faizi düşürmesi ve kişiye özel ödeme planları devam ederken, mega projelerin de yapımı tamamlanmaya başladı. “Şimdi konut almanın tam zamanı” diyen şirketler de müşterilerini satış ofislerine davet ediyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir