Emlak Müşavirleri Kahvaltılı Dayanışma Toplantıları Kasım 2013
Sevgili dostlarım uzun bir aradan sonra yeniden merhaba,
Üç yılı aşkın bir zamandır Marmara Emlak Müşavirleri derneği (MAREMDER) bünyesinde yaptığımız kahvaltılı dayanışma toplantılarımıza devam ederken izin verirseniz şimdiye kadar yaşadığımız güzel şeyleri paylaşmayı düşünüyorum.
Sevgili dostlarım, bireysel yaşamın öne çıktığı bazı birlikteliklerin ortadan kalktığı günümüzde şehirler kalabalıklaştıkça yalnızlıkların çoğaldığı insanların cep telefonuna, televizyonuna çocuğundan eşinden ana ve babasından daha fazla vakit ayırdığı bir ortamdayız maalesef.
Yalnızlık mutsuzluk demektir, yalnızlık hastalık demektir, yalnızlık bencillik denmektir, yalnızlık kısırlık demektir. Bu olumsuzlukların yanı sıra emlak camiasında bunları yüze çarpabilirsiniz. Sevgili dostlarım bir düşünün vergi veriyorsunuz, kira, telefon, internet, elektrik, su onlarca kalem gider varken tapu dairelerinde, belediye başkanlıklarında sıfatınız yok bilgi edinme hakkından mahrum bir işi yapan bireyleriz.
Çokuluslu firmalar kendi içlerinde iletişim dayanışma içinde şirketleşip sorunlarını minimuma indirirken, tanımını Marmara Emlak Müşavirleri Derneği’nin yaptığı biz yerel emlakçılar yapayalnız kaderine terk edilmişken marketler karşısında yok olmak üzere bakkal esnafı misali çaresizce sonumuzu bekliyoruz.
Çok büyük paralarla ilan sitelerinde kendi yarattığımız pazarda satılıyoruz buna bir dur diyecek yaptırım gücü olmayan çırpındıkça batan konumda da olan yüzlerce binlerce yerel emlakçı meslektaşımızın beklediği emlak müşavirliği yasa tasarısı yılan hikayesine dönmüş durumdayken Marmara Emlak Müşavirlerinin başlattığı ‘’Kanunumu İstiyorum’’ kampanyasıyla emlak müşavirleri yasa tasarı taslağını Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde komisyona getirmeyi başarmıştır.
Türk Kızılay’ı ile ortaklaşa her sene kan bağışı kampanyası yaparak çok önemli bir sosyal sorumluluk projesi için var gücü ile çalışarak önemli derecede başarılı olmuş, Türk Kızılay’ı İstiklal şubesinden başarı belgesi almıştır.
Düşünce atölyeleri adı altında çeşitli bölgelerde toplantılar yaparak kardeş dernekler, kardeş ofisler projeleri geliştirmiş, her bölgede bilgi sahibi, pazarlama imkanı sağlamış birlik beraberlik içinde yalnızlığını gidermiş, birlikte hareket etmenin önemini her geçen gün daha iyi anlamıştır. Mesleğimiz ve meslektaşlarımızın yararına, çok önemli işler yapan MAREMDER gönüllerde taht kurmayı başarmıştır.
Kahvaltılı dayanışma toplantılarımız üzerinde en çok yoğunlaştığımız beklentimizin en çok olduğu projemizdir. Hiçbir sebep yokken aynı cadde üzerinde olup selamlaşmayan meslektaşlarımız birlikte iş yapar hale gelmiş sevgi saygı içinde her gün biraz daha yakınlaşmıştır.
Marmara Emlak Müşavirleri Derneği ‘’MAREMDER Türkiyede birçok ilkleri yapmayı başarmış yukarıda saydığımız bütün bu olumsuzlukların içinde her hafta salı günü saat dokuzda bir yerel emlak markasında toplanmış birlikte ekmek su paylaşmış, misafir olmuş, misafir gitmiştir.
Çok sağlam dostluklara vesile olmuş zorlaşan piyasa koşullarında birlikte zorlukların üstesinden gelmeyi başarmıştır. Başarmak için çaba harcayan tüm MAREMDER üyelerine, tüm meslektaşlarıma ayrıca Marmara Emlak Müşavirleri yönetim kuruluna huzurlarınızda teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.
Buradan sevgili dostlarıma bir şeyi hatırlatmak isterim. Sevgili dostlarım, sevgili meslektaşlarım bu öngörümü otuz yıldır aynı adreste emlakçılık yapan uzun yıllar kamuda bilirkişilik tecrübemle yapıyorum. Bakınız günümüzde artık Türkiye’nin her bölgesinde emlaktan fazla emlakçı var arz ve talep arasındaki oransızlık ürkütücü boyutlardadır. Önümüzdeki yıllarda tek başına bir ofisin ayakta kalması imkansızdır.
Ne yapmalı, mutlaka ve mutlaka mesleğimizin sorunlarını bilmeli ve birlikte çareler aramalıyız. Birlikte ortak alanlar yaratmalı ve güçlerimizi birleştirmeliyiz
Sevgili dostlar kim kimi sevmez, insan tanımadığını sevmez. Kim kime düşmandır insan tanımadığının düşmanıdır. Bu nedenle mutlaka birlikte ekmek paylaşmak paylaşmayı ögrenmek zorundayız.
Bu makale bin sayfa daha yazılabilir bir başka zaman bir başka makalede görüşmek üzere hoşça kalın sakın yalnız kalmayın unutmayın sevgi yoksa hayat yok.
Marmara Emlak Müşavirleri Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı
Adnan YEŞİLTAŞnizameddin aşa

Aynı amaçlar için ayrı yollardan hedefe gitmek mümkündür önemli olan vicdanen rahat olmaktır gidilen yolun sonunda size umut bağlamış insanlar hayal kırıklığına uğramış ise sonuç felakettir. Bu nedenle çok sancılı bir dönemeçte olan mesleğimizin birlik ve beraberlikten başka çaresinin olmadığını suyun başındakilerin artık anlaması gerekli, fedakarlık zorunludur. Meslektaşlarımızın büyük bir bölümü evine ekmek götürememenin kahrolası hüznü nü yaşarken banane diyerek eskisi gbi olamayacağının bilinmesi gerekir.Uzun yıllar mesleki mücadele veren sayın Nizameddin AŞA İNANÇLI Bilgili Saygındır.Meslek yararına tüm çalışmaları, emek sahibi insanları takdir etmekten imtina etmemiştir.Sayın başkanın bilgi ve tecrübelerinden istifade eden yönetim kurulum, arkadaşlarım ve üyelerim adına teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum. Marmara Emlak Müşavirleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı.. Adnan YEŞİLTAŞ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir