DEĞERLİ SAYGIDEĞER EMLAK MÜŞAVİRLERİ

SİZLERE 29.01.2015 TARİHİNDE YAPMIŞ OLDUĞUMUZ DUYURU İLE
KANUNUMUZ, TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNİN (TBMM) İLGİLİ ESAS KOMİSYON OLAN SANAYİ, TİCARET, ENERJİ, TABİİ KAYNAKLAR, BİLGİ VE TEKNOLOJİ KOMİSYONUNDA, 2/1117 SAYILI LİSANSLI EMLAK MÜŞAVİRLİĞİ, EMLAK MÜŞAVİRLİĞİ ŞİRKETLERİ VE EMLAK KOMİSYONCULUĞU HAKKINDA KANUN TEKLİFİ OLARAK GÖRÜŞÜLMEKTE OLDUĞUNU VE GEÇİCİ OLARAK DÜZELTMELER YAPILMAK ÜZERE GERİ ÇEKİLDİĞİNİ VE TEKRAR KOMİSYONA YAKINZAMANDA ALINACAĞINI YAZMIŞTIK.
KANUNUMUZ 09.02.2015 GİRİŞ TARİH VE 2/2638 SAYILI KANUN TEKLİFİ OLARAK İLGİLİ KOMİSYONA MÜKTESEP HAKLARDA (GEÇİCİ MADDELERDE ) BİZİM HAZIRLADIĞIMIZ VE TALEP ETTİĞİMİZ ŞEKİLDE DÜZELTİLMİŞ OLARAK TEKRAR İLGİLİ ESAS KOMİSYON OLAN SANAYİ, TİCARET, ENERJİ, TABİİ KAYNAKLAR, BİLGİ VE TEKNOLOJİ KOMİSYONUNDA YASALLAŞMASI İÇİN GÜNDEME ALINMIŞTIR.
DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZ KANUNMUZ YASALLAŞMA YOLUNDA VE TARİHİNDE GELDİĞİ EN ÖNEMLİ NOKTADADIR. TÜM EMLAKÇILARIN ÜZERİNDE YOĞUNLAŞMALARI VE BİRAN ÖNCE ÇIKMASI İÇİN LOBİ FAALİYETLERİNDE BULUNMALARI GEREKEN KANUN EK LİNK’TE SİZLERE GÖNDERDİĞİMİZ KANUNDUR.
2/2638 SAYILI “ LİSANSLI EMLAK MÜŞAVİRLİĞİ, EMLAK MÜŞAVİRLİĞİ ŞİRKETLERİ VE EMLAK KOMİSYONCULUĞU HAKKINDA KANUN” TÜM EMLAKÇILARIN KANUNU OLUP BU KANUNUMUZUN YASALLAŞMASI İÇİN MESLEKTAŞLARIMIZIN ÇABA SARF ETMELERİNİ BUNUN HARİCİNDE YAPILAN ÇALIŞMALARI DİKKATE ALMAMALARINI TEKRAR ÖNEMLE DUYURUYORUZ.
SAYGILARIMIZLA
MARMARA EMLAK MÜŞAVİRLERİ DERNEĞİ
YÖNETİM KURULU BAŞKANI
ADNAN YEŞİLTAŞ
emlak kanunu mecliste

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir