11199_10200199619985630_1862986700_nMaramder’in başlattığı ‘Kanunumu İstiyorum!’ kampanyası sonuç verdi. Maramder tarafından 2008 yılından beri süren  mücadelesi sonucu Emlak Kanunu sonunda Meclis’e geldi.

Konuyla ilgili Maramder-Marmara Emlak Müşavirleri Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Yeşiltaş’ın açıklaması şöyle:

‘Gayrimenkul alım-satım ve kiralama işlemleri Batı ülkelerinde ve Amerika da çoğunlukla emlak müşavirleri aracılığıyla yapılır. Bunun en temel gerekçesi mesleki uzmanlık, kurumsal bir yapılanma ve sorumluluklar içeren yasal düzenlemelerin varlığıdır. Kamuoyunda oluşan ortak güven duygusu da önemlidir.

Kampanyamız sonucu emlak dünyasının sesine kulak veren CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal Türkiye Büyük Millet Meclisine kanun teklifi verdi.

 

MAREMDER yönetimi ile gerçekleşen görüşmede Mahmut Tanal “Emlakçılar çok önemli bir görev icra etmektedir, emlakçıların kanuna kavuşmasıyla birlikte emlak sektörünün kayıt altına alınması sağlanacak, emlak değerlerinin güncel ve reel değerleriyle işlem görmesinin sağlanmasıyla, aynı zamanda gerçek değerleriyle işlem görmeyen gayrimenkullerden dolayı devletin vergi kaybı engellenecektir.” dedi.

Sayın vekilimizin çağrımıza çok kısa sürede adeta cevap vererek kanun taslağını meclise sunması emlak camiasında ses getirmiştir. Derneğimizin Kanunumu İstiyorum Kampanyası artık yeni bir sürece girmiştir. Kanunun çıkması için kampanyamız artık daha güçlü bir şekilde arkasına aldığı kanun teklifiyle daha da hızlanacaktır. Kanun tasarısını en kısa sürede İstanbul Ticaret Odası meslek odasında bir toplantı tertip ederek Türkiye’deki oda ve derneklerle paylaşacağız.” dedi.

Kanunumu İstiyorum komisyon başkanı Hakan Yılmaz ise “Kampanyamız şimdiye kadar çok samimi destekler almıştır. Artık kampanyamız meclise kanun teklifi sunulmasıyla enerjisini bu teklifin meclisten geçmesi için harcayacaktır.” dedi.

Ardından Marmara Emlak Müşavirleri Derneği üyeleri konuyla ilgili düşüncelerini aktarıp CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’a duyarlılık gösterip meclise kanun teklifi verdiği için teşekkürlerini tekrar edip, kanunun meclisten çıkması adına Mahmut Tanal’dan desteğe devam sözü alarak ofisten ayrıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir