Göktürk yükselenler arasında

Büyük kamu yatırımlarıyla birlikte Kemerburgaz da yükselen semtler arasına girecek. Üst gelir grubunun tercih ettiği popüler yerleşim yerlerinden olan Kemerburgaz ve Göktürk’e hem markalı konut üreticilerinin hem de yatırımcıların ilgisinde bir artış yaşanacak. Ulaşım yatırımlarının arttığı bölgeler arasında

Kazandıracak diğer bölgeler

3. Köprü ile konut alanlarında öne çıkacak bölgeler:

Ispartakule, Uskumruköy, Riva, Polonezköy, Alemdağ ve Sancaktepe.

Sanayi alanları olarak öne çıkacak bölgeler:

Kınalı, Hadımköy ve Pelitli.

Sağlık yatırımlarında öne çıkacak bölgeler:

Avrupa ve Anadolu yakasında iki şehir hastanesinin temellerinin atıldığı İkitelli-Başakşehir ve Alemdağ-Sancaktepe bölgeleri.

Küresel ölçekli kamu yatırımlarının gerçekleşeceği bölgeler:

Göktürk – Zekeriyaköy, Çatalca – Uskumruköy, Anadolu yakasında ise Riva – Polonezköy,  Kurtköy – Sancaktepe aksı.

Sanayicinin yeni gözdesi: Hadımköy

3. Havalimanı ile gelişime hız katan Kayabaşı bölgesi Başakşehir ilçesi’nin de en hızlı gelişen bölgesi haline geldi. Bölgedeki markalı konut projelerinde satış fiyatları 3.500-4.500 TL/m2 aralığına ulaştığı, geçen yıla göre yılın ilk aylarında minimum yüzde 10 – 15’lik bir artış görüldü.

Yeni Havalimanı, İstanbul’da Karadeniz’in Avrupa yakasındaki; Yeniköy ile Akpınar köyleri arasındaki alana yıllık 150 milyon yolcu kapasiteli birbirinden bağımsız 6 pisti olacak şekilde yapılacak havalimanı olarak projelendirildi. Tüm bölümleri açıldığında dünyanın en büyük havalimanı olarak hizmet verilecek olan projenin tamamının 2018 yılında bitirilmesi planlanıyor.

3. Havalimanı projesi inşaat ve işletim aşamalarında kullanılması planlanan yollardan D010 Hasdal – Kemerburgaz Karayolu, Kayaşehir merkezine yakın konumlu aks olarak öne çıkıyor. İşletme aşamasında, söz konusu yolun mevcut taşıt hacminin yüzde 120 oranında artarak, 93.511 taşıt/gün olacağı tahmin ediliyor

Havalimanları çevresinde otel, ofis, alışveriş merkezi, konut, sanayi, lojistik, depolama, hastane, eğlence, teknokent, üniversite gibi dev projeler doğal olarak yatırımcıları da bölgeye çekecektir.

Kayaşehir bölgesinde şu anda 20’nin üzerinde konut projesinin inşaatı devam ediyor.

Fatih Erbaş

Derin Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir