Meslektaşlarımız ne kadar çok bilgili,konularına hakim olursa,sorunlarını cesurca ortaya koyup,çözümü için birlikte mücadele yolunda omuz omuza verirlerse ,kolay kolay hiç kimse,hiç bir kurum ,kazanılmış haklarımızdan bizi geri adım atmaya zorlayamaz.Birlikten kuvvet doğuramazsak,son çıkan yonetmelikte olduğu gibi maalesef kazanılmış haklarımızın bir kısmı da elimizden gittiği gibi,halen doğru dürüst bir kanunu olmayan meslek mensupları olarak ayakta kalmak için çırpınır dururuz.Bunun için önce İstanbul genelindeki meslektaşlarımızın birlikteliği ile kısa zamanda önemli mesafeler alabiliriz.Istanbul Lokomotif görevi görmelidir.Bende, Değerli MAREMDER Başkanımız Adnan Yesiltas’ın sloganı haline gelen sözünde olduğu gibi “İSTANBUL KURTULURSA TURKİYE KURTULUR ” diyorum.
Saygılarımla
Hüseyin Cahit Aköz
Sefaköy DAMLA EMLAK

İstanbul Kurtulursa Türkiye Kurtulur” hakkında 1 yorum

  1. Değerli meslektaşlarım. Yıllardır çıkarılması için çaba gösterilen emlakçılık yasası için çalmadık kapı bırakılmadı gibi gözüküyor. Fakat durumumuz davalının aptalı derdini mübaşire anlatırmış sözüne uygun. Biz kanun beklerken yönetmelik çıktı.Çıkan yönetmelik bir kelime bile emlakçıdan bahsetmeden bu işin nasıl yapılacağını anlatmaya çalışıyor. Kayıt altında olmayan ve korsan olanlara karşı hiç yaptırım yok.
    Benim önerim şu. Sayın Cumhurbaşkanımızdan bir randevu alarak durumu aktarabilirsek eminimki kendisinin bir talimatı ile Onlaraca yıldır alamadığımız mesafeyi bir günde alırız. Bu kanun olayını BİMER, CİMER başvuruları basın yayın,sosyal medya da her daim gündemde tutmalıyız.
    Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir