Sevgili dostlarım her yıl ilk makalem ”Kanunumu İstiyorum” artık geleneksel olarak yıllardır böyle
Her yıl sonu yaklaşırken ”Kanunumu İstiyorum” başlıklı makalemi yazardım yaşadığımız terör olayı neticesinde gecikmeli olarak makalemi yazarken,
Terörü Lanetliyorum insana kıyanlara lanet olsun,kim yaparsa yapsın nereden gelirse gelsin şiddet her türü insanlık suçudur.Hayatını yitirenlere Allahtan rahmet yaralılarımıza acil şifalar kederli ailelerine sabırlar diliyorum.
Sevgili dostlarım emlak müşavirleri olarak Türkiye genelinde çok büyük bir camiayız.
Sayımız oldukça fazla, sorunlarımız çığ gibi büyüyor ,mesleğimiz hak ettiği yerde olmamakla birlikte bir itibar sorunu var ki yasalara bağlı mesleğine saygılı her meslektaşımı derinden yaralıyor.
Her meslek gibi emlak müşavirliğide saygındır çok önemli bir meslek dalıdır,yıllarca insanların birikimlerine yön veren doğru yatırıma yönlendiren ”Dünyada Mekan” derler ya hani öylesine önemli.
Marmara Emlak Müşavirleri Kurucu Başkanı Olarak hayatımın çok büyük bir bölümünü bu mesleki mücadeleye adamış işinden özelinden daha fazla emek harcamış bir kardeşiniz olarak hayatımın sonuna kadar bu mesleğin daha itibarlı olması ve Kanunu olması için var gücümle çalışacağım.
Dostlar ! Türkiye Cumhuriyetinde ilk defa Marmara Emlak Müşavirleri Olarak Emlak Müşavirleri Yasa Tasarı Taslağını Türkiye Büyük Millet Meclisi Komisyonuna Kadar İki Defa Götürmeyi Başardık.
Elbette bu kanunu oturup biz tek başına yapmamıştık. O dönemin İstanbul Ticaret Odası Komite Başkanı ve Üyeleri İstanbul Emlak Odası Başkanı, Diğer Federasyon ve Emlak Müşavirleri Dernekleri
Altına hep beraberce imza attığımız tasarıydı; elbette kanun taslakları Türkiye Büyük Millet Meclisinde Komisyonlarda Görüşülür Üst Komisyon Ardından Genel Kurul üzerinde uzun çalışmalar tartışmalar yapılarak geçiyor hiç bir taslak verildiği gibi geçmiyor.Altına imza atan tüm Başkanlarıma huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum.
Kanunun hazırlanmasında emeği geçen hocalarımıza Marmara Emlak Müşavirleri Yönetim Kurulu ve üyelerine ”Kanunumu İstiyorum” Komisyon başkanımız Sayın Hakan Yılmaz ve ekibine teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum.
kanunumu-istiyorum-0
Tüm Türkiye Genelinde Emlak Müşavirleri Temsilcileri Sayın Federasyon Oda ve Dernek Başkanlarımı
Tüm Emlak Müşavirleri Meslktaşlarımı Önümüzde ki Çalışmalarımızda Destek Olmaya Çağırıyorum.
Meslek yararına meslektaşımızın yararına katkı sunan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.
Seneye görüşmek dileğiyle hoşça kalın sevgili dostlarım.
Marmara Emlak Müşavirleri
Yönetim Kurulu Başkanı
Adnan Yeşiltaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir