atatürk

Maremder Başkanı Sayın Adnan Yeşiltaş  ve Maremder Yönetim Kurulu Üyeleri Katıldı

30 Ağustos Zafer Bayramının 91. Yıldönümü Beşiktaş Meydanı’nda saat 09.00’da yapılan törenle kutlandı. Törende Atatürk Anıtına çelenk koyularak, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

BEŞİKTAŞ’TA BAYRAM COŞKUSU

Beşiktaş Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da geniş katılımlı bir fener alayıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. Fener alayının ardından düzenlenen konserin bu yılki konuğu Bengü oldu.

İstanbul Mustafa Kemal’in başkomutanlığında gerçekleşen Büyük Taarruz’un bu yıl 91. yıldönümü. 30 Ağustos 1922 tarihinde Dumlupınar’da gerçekleşen büyük zafer, ülkemizin bağımsızlığı yolunda atılmış son adımlardan birini müjdeliyordu. Bu önemli gün Beşiktaş kentlileri tarafından büyük bir coşkuyla her yıl kutlanıyor. Bu yılki etkinliklerin başlangıç noktası “İlhan Selçuk ve Cumhuriyet Aydınlanmasını Yaratanlar Heykeli” oldu. Beşiktaş kentlileri ve İstanbullular saat 19:00’da heykelin önünden Arnavutköy’e doğru ellerindeki meşalelerle yürüyüşe geçti. Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’ın önderliğinde yapılan yürüyüşe Beşiktaş Kent Konseyi üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve Beşiktaş sakinleri de katıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir