EMLAK SEKTÖRÜ İSTANBUL’DA SAHİPSİZ KALMIŞTIR.!!!
ÖDEDİĞİMİZ AİDATLARIN AKIBETİNİ BİLEN VAR MI.???

Yeter artık vallahi yeter, bu güzelim meslek neden bu kadar ayaklar altına alınır anlamıyorum cidden. Sorunları dile getirmekten bizler yorulduk, çözümsüzlük hiç kimsenin umurunda bile değil. Şimdi ben hangi derdin tasası ile kendimi harap edeyim bilemiyorum , ödediğim verginin karşılığını alamadığıma mı yanayım , ödediğim üye aidatlarının tarafıma hiçlik olarak dönmesine mi yanayım yoksa hiçbir halta yaramayan vaatlerin boş olmasına mı?
Ben vergimi veriyorum arkadaş…
Ben aidatımı ödüyorum…
Ve çok değil sadece hakkım olan adaleti istiyorum…
Hani diyorsunuz ya nasıl savunacağız biz hakkımızı bilmiyoruz. Bütün kapılar rant sebebi ile yüzümüze kapanıyor diye, ben size bir akıl vereyim, siz doğruyu yapın da bırakın adalet yanış karar versin. Korkmayın bir gün adaletin üzerinde olan bir adalet gelirde hak yerini bulur. Oysa sizler hiçbir halt etmeden yumuşak koltuklarınız da üye aidatları ile hiçbir işe yaramadan oturan kişiler pembe pembe yalanlar ile çözümsüzlüğü bir kahramanlık gibi bizlere anlatarak bu durumu bu günlere getirdiniz. Hiçbir girişimde bulunmadan tabiri caiz ise ‘’ Bağdat’ı görmeden bize Bağdat’ı anlatmaya kalktınız.’’ Elinizde emlak dünyasını ve biz emlak müşavirleri ve meslek çalışanlarını tatmin eder yönde ne bir kazanılmış davanız var nede çözüm öneriniz. Siz ancak oturduğunuz yerden ahkâm kesip hukuku hakkı bilmediklerinizle donatıp gerçeğe ait olmayan cümleler kurarsınız.

Kapımızın yanın da ne sertifikası ne vergi levhası ne bir katılım belgesi ne de iş yeri açma ruhsatı olmayan bir şahıs sadece kendisine ait dükkân diye benim mesleğimi yapmak isteyecek ve ben buna seyirci kalacağım ne trajik bir sahne değil mi?
Bu sahnenin mimarı sizlersiniz efendiler milyon tane vaat ile koltuk kapıncaya dek her türlü güler yüzü gösteren sizler. Sizin sayenizde ben bu olaya hiçbir açıdan müdahil olup şikâyetçi vasfını taşıyamıyorum. Herkese işleyen hukuk sayenizde bize gelince süt dökmüş kedi… Uyarıyorum koltuk sevdalısı arkadaş rant kapılarınızı kapatıp hak kapılarınız açın aksi halde açık bıraktığınız her kapı bir gün yüzünüze bir şamar gibi kapanacaktır.

Meslektaşlarımı Mesleğimize Sahip Çıkmaya Davet Ediyorum

Saygılarımla

Ömer Toprak

Emlak Müşaviri BM Gayrimenkul

Yönetim Kurulu Başkanı

Maremder-Türkiye Emlak Birliği opoopopKöşe Yazarı

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir