istanbul emlak oda başkan adayı adnan yeşiltaş

Sevgili dostlarım sevgili meslektaşlarım hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum İstanbullu emlakçılar hak etmiyor mu adlı bu makalemle merhaba . Sevgili dostlarım mesleğine saygılı, yasalara bağlı, ülkemizin en yoğun emlak işiyle iştigal eden en çok emlak müşaviri nin yaşadığı bir kenttir İstanbul ,hatta birçok ülkeden daha fazladır. Ben otuz yılı aşkın aynı adreste emlak müşavirliği yapıyorum .Aynı zamanda İstanbul bölge idare mahkemelerinde yirmi yılı aşkın bilirkişilik. İstanbul ticaret odası ve sayısız kamu kuruluşlarında değerle uzmanı olarak raporlar yazıyorum. İstanbul emlak müşavirleri nin bir dönem başkanlığı, uzun yıllar yönetim kurulu üyeliği, İstanbul umum emlak komisyoncuları derneği nin başkan yardımcılığı. Marmara emlak müşavirleri nin kurucu başkanlığını hala sürdürmekteyim.Bu dernek bünyesinde sayısız başarılara imza atarak emlak müşavirleri yasa tasarısını Türkiye Büyük Millet Meclisine komisyona kadar götürmeyi başarmış bir meslektaşınız ve kardeşinizim . Kavgam itibarlı bir meslek kavgasıdır, kavgam örgütlü bir sivil toplum kavgasıdır, çok uluslu firmaların karşısında erimesini yok olmasını istemediğim bizim tanımladığımız Yerel Emlak Markaları’nın güçlenmesi içindir. Yasalara bağlı, mesleğine saygılı emlakçıların haklarını korumak varken sözde meslek temsilcileri nin ha bire sertifika satarak meslek enflasyonu yaratmalarının önüne geçemedik maalesef. Sadece emlakçıdan geçinmeye aışmış emlak işi yapmayan sözde temsilciler bu mesleği onuruyla yapanları evine ekmek götüremez hale getirmiştir.
Emlakçıları bazı medya tröslerine mahkum edip tekeline terk etmişlerdir.
Halbuki her meslek temsilcisi kendi bölgesinde site yaparak birlik ve beraberliği sağlayarak bu emlakçıların kendi yarattığı pazarda satılmasına fırsat verilesinin önüne geçilebilirdi maalesef yapmadılar , çok üzgünüm çok.
Ankara, Mersin, Eskişehir başta olmak üzere emlak sektörü nün sayın Başkan ve yöneticileri meslektaşlarının birikimlerini ana sütü gibi korumuş ,kıymetlendirmiş, geliştirmiştir.Mal varlıkları var ,birlikleri var, dirlikleri var, beraberlikleri var. Kendilerini kutluyor mesleğim adına teşekkür ediyorum.
Sevgili dostlar peki soruyorum sizlere İstanbul Hak Etmiyor mu? İstanbul Birliği,İstanbul Dirliği,İstanbul Beraberliği,İstanbul Hak Etmiyor Mu Soruyorum….? Sevgili dostlarım bir yerde hak yok ise adalet yok ise orada bereket olmaz. Saygı ve sevgilerimle 24/05/2016
Marmara Emlak Müşavirleri
Yönetim Kurulu Başkanı
Adnan Yeşiltaş 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir