Marmara Emlak Müşavirleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Yeşiltaş, Emlak Müşavirliği Yasası ile ilgili çalışmaların emlak sektörü için olumlu sonuç verdiğini söyledi. Emlak Müşavirlik Kanununda her önüne gelenin bu işi yapamayacağı ve emlak işi ile uğraşanların ait oldukları meslek kuruluşuna kayıt mecburiyetinin yanı sıra, kamu yararına uyulması zorunlu yaptırımlar yer almaktadır.” dedi. Yeni yasa ile birlikte emlak sektöründen para kazanmaya devam etmek isteyen girişimcilerin kurumsal bir yapıya kavuşacağını sözlerine ekledi.

 

Emlak Müşaviri olmanın özel şartlara bağlanacağına dikkat çeken Maremder Başkanı Adnan Yeşiltaş, emlak işinin alım-satım işinden ibaret olmadığına dikkat çekti. Emlakçılık yapacak olan kişi ya da müesseselerin çıkarılacak yasa ile uyması gereken koşullar olduğunu dile getiren yeşiltaş, bu konuda 4 önemli konuya önem verdiklerini söyledi. Yeşiltaş kendileri ve kamu yararına olduğuna inandığı konuları sıralarken özetle şöyle devam etti :”Hukuk, siyasal, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya mühendislik fakültelerinin harita ve kadastro, inşaat, mimarlık ve şehir planlaması bölümlerinden ya da tapu, kadastro, harita, emlak, maliye, iktisat, işletme, yapı ve inşaat alanlarında eğitim veren en az iki yıllık yüksek okullar ile Adalet Meslek Yüksek Okulu yahut yüksek öğretim kurulunca bunlara denkliği kabul edilen yurt içi ve yurt dışı yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak, Emlak Müşavirliği Lisans sınavını kazanarak lisans almış olmak; Meslek Odası’nca verilecek üç aylık teorik eğitimi ve meslek odasınca belirlenecek emlak müşaviri yanında üç aylık uygulama teorik eğitimi olmak üzere toplamaltı aylık staj eğitimini tamamlamış olmak ve meslek odasına kayıtlı olmak.

 

“Halen emlak müşavirliği yapanların kanun yürürlüğe girdiği tarihi itibarı ile ilk ve ortaokul mezunu olup bu mesleği 01.01.2008 tarihinden önce ifa etmekte olduğunu vergi levhaları, meslek odaları üyelik belgeleri, son yıla ait kesmiş oldukları faturalar, ilgili meslek odaları ve ticaret odalarından aldıkları kurs bitirme belgesi ile isbat eden gerçek ve tüzel kişilerin emlak müşaviri lisans sınavına giriş hakkı alabileceğini belirten Maremder Başkanı, mesleğimiz ve meslektaş yararına çalışmalarına devam edeceklerini Marmara Emlak Müşavirleri Derneğince 08/08/2008 tarihinde başladığımız ‘’Kanunumu İstiyorum’’kampanyası sonucunda Emlak Müşavirleri Kanun Taslağını Türkiye Büyük Millet Meclisine Götürdüklerini Bununla Gurur Duyduklarını Dile getirerek  en kısa zamanda Emlak Müşavirleri Mutlaka Yasasına Kavuşacaktır Dedi..

 

MİSYONUMUZ, Teknolojik kaynaklardan en iyi şekilde yararlanarak kaliteli hizmet üretmek, büyük bir hızla gelişen teknolojiyi kullanarak ve bilgilerini sürekli güncelleyerek sürekli gelişmek, müşterilerini ekonomi, yasal mevzuatı ve vergi yasalarındaki hukuki düzenlemeler konusunda bilgilendirmek, müşterilerimizin sorunlarını çözen ”güvenilir, tarafsız, sırdaş, profesyonel bir emlak danışmanı” olmaktır.

AMACIMIZ, Meslek standartları ve yasal gereklilikler çerçevesinde müşteriye doğru ve güvenilir bilgiyi en hızlı biçimde, tarafsızlık ve gizlilik ilkeleri içinde sunmaktır. Yapacakları yatırımlarına gelişebilir değişebilir çevresel faktörleri değerlendirerek kazandırmayı doğru yatırım yapmalarına aracılık etmektir.

Meslektaşlarımızın dayanışma içinde tüm ülke genelinde yerel emlak firmalarıyla paslaşarak bir taşınmazın bilgilerine hızla ulaşabilme ve pazarlayabilmelerini sağlamaktır.

Marmara Emlak Müşavirleri Derneği Olarak bıkmadan yorulmadan çalışarak bin yılın ilk dilimini geride bırakırken, önümüzdeki 10 yıl içerisinde bugünden çok daha ileri bir meslek; ve Avrupa”nın büyük şirketlerini aratmayacak bir meslek tablosu ile karşılaşacağımıza inanıyorum. Saygılarımla

Marmara Emlak Müşavirleri Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı

KANUNUMU iSTİYORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir